UNIHOKEJ

• autor: cisowagdynia, 2013-01-21 23:00

W ramach dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego odbywają się zajęcia z unihokeja, zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Zajęcia prowadzi p. Agnieszka Ławicka

Zajęcia cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród dziewcząt i chłopców. Niewątpliwie przyczyniły się do tego tegoroczne sukcesy drużyn w trzech kategoriach wiekowych,  na szczeblach rozgrywek sięgających Finałów Wojewódzkich.

Poniżej lista zawodników którzy przyczynili się do sukcesów naszej szkoły w rozgrywkach unihokeja.

S.P. Dziewczęta

Malanowski Łukasz

Płótorak Arkadiusz

S.P. dziewczęta

Dziewczęta osiągnęły bardzo duży sukces wygrywając rywalizację o mistrzostwo rejonu w unihokeju, awansując tym samym do etapu miejskiego. Turniej kosztował zawodniczki sporo wysiłku fizycznego, jednak opłacało się!

Na finały miejskie pojechałyśmy w bardzo nielicznym składzie, posiłkując się dziewczętami z klasy sportowej. Zespół składał się z 7 zawodniczek, w tym tylko 2 rezerwowe. Zatem zawodniczki grały każdy kolejny mecz na coraz większym zmęczeniu. Jednakże walczyły bardzo dzielnie do samego końca, zdobywając III miejsce w Mistrzostwach Gdyni w unihokeju dziewcząt.

Gim. dziewczęta

Dziewczęta z gimnazjum rozegrały bardzo dobre zawody o mistrzostwo rejonu, pokonując bez problemu rywalki.

Wywalczyły tym samym udział w rozgrywkach miejskich. Na tym etapie wiadomo było, iż rywalizować będziemy z najlepszymi zespołami żeńskimi z Gdyni. Między innymi z zawodniczkami, które regularnie grają w meczach ligowych, rywalizując o zdobycie mistrzostwa Polski.

Jednak, podjęłyśmy próbę z bardzo dobrym rezultatem. Wszystkie dziewczęta zagrały bardzo dobry turniej. Były słabsze momenty w grze, zmęczenie dawało się we znaki, jednakże waleczność i wytrzymałość dziewcząt była wielka, grałyśmy do końca zdobywając bardzo wysokie II miejsce w Mistrzostwach Gdyni, uzyskując tym samym możliwość  grania w półfinałach wojewódzkich.

Dziewczęta nie miały łatwego zadania, jednak i tu walczyły bardzo dzielnie, zdobywając II miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Unihokeja dziewcząt.

Niewątpliwie jest to ogromny sukces drużyny, która dopiero zaczyna przygodę z unihokejem na nieco wyższym poziomie. Poza tym, w drużynie było kilka dziewcząt z klasy sportowej, które bardzo dzielnie i owocnie nas wspomagały w zdobyciu takiego sukcesu.

Gim. chłopcy

Drużyna chłopców z gimnazjum rozpoczęła rozgrywki rejonowe w unihokeja w świetnym stylu, nie dając rywalom praktycznie żadnych szans, nie tylko na wygrany mecz, ale nawet na zdobywanie bramek.

Chłopcy od początku mocno zaatakowali przeciwników, utrzymując przewagę do końca rozgrywek, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca w rozgrywkach rejonowych. Uzyskaliśmy tym samym udział w Gimnazjadzie Miejskiej.

Do tych rozgrywek przystąpiliśmy z dobrym sportowym nastawieniem. Byliśmy przygotowani na ostrą i wyrównaną walkę i tak też się stało. Drużyny biorące udział w Mistrzostwach Gdyni grały na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie. Mecze były zacięte i do końca nie  było wiadomo, która drużyna wygra turniej.

Szczęście nam sprzyjało a zdobyte umiejętności techniczne i taktyczne z powodzeniem wykorzystywaliśmy na boisku.

Efekt tych zmagań był wspaniały, zdobyliśmy I miejsce w Mistrzostwach Gdyni Unihokeja chłopców. Cała drużyna spisała się znakomicie. Puchar i zdobyte medale dla każdego zawodnika dopełniły smak zwycięstwa. Radość jest tym większa, iż drużyna z Cisowej rywalizowała z zawodnikami trenującymi kilka razy w tygodniu od kilku lat.

Wygrana w tym turnieju była dla nas biletem wstępu do gry w półfinałach wojewódzkich.

Półfinał rozpoczęliśmy z bojowym nastawieniem na dobrą i skuteczną grę.

Jednak rywale mieli "podobny plan". Gra była bardzo wyrównana, sytuacje strzeleckie były po obu stronach. Pierwszy mecz zremisowaliśmy. W kolejnych poszło lepiej, jednak o kolejności miejsc w turnieju miał zadecydować ostatni nasz mecz. Wiadomo było przed rozpoczęciem tego spotkania, iż musimy wygrać przynajmniej 3 bramkami. Stawiało nas to  w dość trudnej sytuacji, gdyż do dobrej formy zawodników wkradły się nerwy. Chłopcy przez dłuższy czas nie mogli strzelić bramki, ale mocny doping pozostałych zawodników i trenerki{:-)} spowodował jeszcze większa mobilizację i wreszcie padła dla nas pierwsza bramka. Zaraz za nią, chłopcy zdobyli  jeszcze trzy i już nie oddali rywalom tak wysokiego prowadzenia. Radość była ogromna i szczęście w naszych szeregach zawitało na dobre. Zdobyliśmy I miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Gimnazjady w Unihokeja  chłopców.

To co na początku rozgrywek było marzeniem stało się realne.

Udział w Finale Wojewódzkim mieliśmy zapewniony. Zawody odbywały się w Prabutach. Od początku było wiadomo, że poziom gry będzie wysoki a zawodnicy biorący udział są naprawdę najlepszymi w województwie. Mecze były trudne i nawet bardzo dobra forma naszych zawodników nie  pozwalała nam zdobyć medalowego miejsca. A mecz o 4 miejsce przegraliśmy w ostatnich minutach, zajmując ostatecznie V miejsce w Finałach Wojewódzkich Unihokeja chłopców.

Trener unihokeja Agnieszka Ławicka

Poniżej lista wszystkich pozostałych uczniów naszej szkoły  uczęszczających na zajęcia z unihokeja, potencjalnych przyszłorocznych reprezentantów:

S.P.

Wróbel Michał

Mroczek Mikołaj

autor: ~BieNusS 2013-01-30 19:24:11

avatar Gratulacje chłopacy , powodzenia w następnym roku abyscie przeszli do Ogólnopolskich zdobywajac w nim wysokie miejsce ! POWODZENIA

autor: ~Artur z Warszawy 2013-03-11 19:46:06

avatar Dumny jestem z Ciebie,siostra! Tak dalej trzymać!!